Praktiniai patarimai
Kiekvienas, tvarkydamas namus, susiduria su sunkumais. Nors šiais laikais yra begalė cheminių valymo priemonių, įrenginių ir mašinų, tačiau juos rinktis ir jais naudotis taip pat reikia mokėti.
Tikrai ne visada verta prisiminti prieš dvidešimtmetį naudotus valymo patarimus. Daugelis šiuolaikinių priemonių yra daug veiksmingesnės ir patogesnės, bet kai kurie patarimai vis dar galioja… Aišku, modernėjant buičiai, atsiranda ir naujų gudrybių, palengvinančių tvarkymosi darbus.
- Neskubėkite drėkinti sunkiai pasiekiamų ir apdulkėjusių interjero detalių ar technikos prietaisų vietų. Dulkės tiesiog pavirs į purvą. Vienas paprasčiausių būdų pašalinti dulkes iš tokių užkaborių – naudoti suslėgto oro balionėlį. Juo lengvai pašalinsite dulkes ir iš elektrinių prietaisų, jų nepažeisdami.
- Norint išvalyti užkalkėjusį virdulį, siūloma įsigyti specialių cheminių priemonių, tačiau daugelis jų gali kenkti sveikatai. Į tokį virdulį galite įpilti šiek tiek vandens ir acto, ir jį užvirtinti. Po to – tirpalą išpilti. Veiksmas kartojamas tol, kol nebelieka kalkių. Prieš naudojant virdulį reikėtų švariai išplauti.
- Tvarkydami patalpas, vadovaukitės principu „iš viršaus į apačią“. Iš pradžių valykite aukščiausiai esančias vietas, o pabaigai pasilikite grindis. Taip dulkės, krisdamos žemyn bus efektyviau surenkamos.
- Valydami riebaluotus paviršius, įsitikinkite, jog cheminės priemonės yra tam pritaikytos. Labiausiai namų šeimininkės išsigąsta tada, kai nuvalius paviršių netinkama priemone, šis pabąla. Neretai paviršius gali būti sugadintas negrįžtamai.
- Nevalykite medinių baldų drėgnu skudurėliu, taip greičiau atšoks lakas ir jie taps nebegražūs. Medinių baldų valymui puikiai tinka specialūs purškikliai, kurie impregnuoja medį ir apsaugo jį nuo žalingo aplinkos poveikio.
- Išsirinkite tinkamas šluostes valymui. Sakoma, jog taupus moka du kartus… Pačios pigiausios šluostės dažniausiai palieka pūkų, todėl labiau išterlioja, nei nuvalo. Norėdami to išvengti, rinkitės kokybiškesnes, kietesnio audinio šluostes. Jos gali tarnauti ilgai ir valyti švariai, todėl tikrai atsipirks.
- Jei ant minkštų baldų išpylėte kokį nors skystį, svarbiausia užduotis – neleisti susidaryti aplink dėmę aureolei. Tada panaikinti dėmę bus labai sunku. Apipylus baldus, dėmę suvilgykite vandeniu, kol rasite tinkamą priemonę jai išvalyti.
- Norėdami apsaugoti rūbus nuo kandžių ir siekdami jas išnaikinti, supakuokite rūbus į polietileno maišus, taip pat nuolat ištuštinkite ir išvėdinkite spintas. Galite paieškoti specialių priemonių, atbaidančių kandis. Šie parazitai nemėgsta švaros, todėl derėtų tvarkyti namus bent keletą kartų per savaitę.
- Nemažai žalos namuose padaro ir naminiai gyvūnai, kurie mėgsta žymėti savo teritoriją, graužti bei draskyti baldus ir sienas. Vietas, kurias žymi jūsų augintiniai, patepkite actu. Actas gali padėti panaikinti šlapimo kvapą, o gyvūnas ten daugiau nebesišlapins.
- Mūsų kraštuose šlapiuoju metų laiku neretai kilimus ištepliojame purvinais batais. Jei taip nutiko – neskubėkite plauti išpurvintos vietos. Visų pirma leiskite purvui gerai išdžiūti, tada kiek galima geriau nugrandykite sausą purvą ir palikite dar keletui valandų. Likusią purvo dėmę išvalyti bus lengviau.
- Norint, kad ant valomų langų neatsirastų dėmių, patartina juos valyti nevėjuotą dieną. Taip pat geriau valyti langus nešviečiant į juos saulei – lengviau pamatysite nešvarumus. Dėl to langų valymui geriausiai rinktis ankstyvą rytą arba pavakarę.
- Dulkių siurblys gali pasitarnauti ne tik kilimų siurbimui. Juo patogiai galite nusiurbti voratinklius nuo lubų ar dulkes nuo minkštų baldų ar gobelenų. O štai odinius baldus geriau valyti drėgnu skudurėliu. Taip pat dulkių siurbliu nepatartina siurbti pliušinių audinių, nes jie gali apsipūkuoti.
- Žmonės, turintys vaikų, dažnai susiduria su kramtomąja guma, palikta ne vietoje. Ji prilimpa, o bandant nuimti – ištįsta. Norint ją lengvai nuimti, uždėkite ant jos smulkinto ledo. Sušalusi guma sukietės ir ją lengvai nukrapštysite kokiu nors įrankiu.
- Tualetą lengvai išvalysite kempine, iš jo išsėmę vandenį. Visos parduodamos cheminės priemonės dažniausiai veikia tik vandens neapsemtą paviršių, o tinkamai neišvalytas tualetas greitai paruduoja. Išsėmus vandenį, galite užtepti valymo priemonių ir palikti pusvalandžiui pastovėti. Po to lengvai nuvalysite nešvarumus. Nuleidus vandenį, tualeto sifonas vėl užsipildys.
Rūpinkitės savo namų švara! Juk jaukiame būste laiką praleisti nori kiekvienas!